Babyla preferuje autosedačku Avionaut Pixel

Avionaut Pixel hodnotíme jako velmi bezpečnou sedačku a zároveň neuvěřitelně lehkou. Tuto sedačku vřele doporučujeme!

AVIONAUT PIXEL = Bezpečí a lehkost

Kojenec

Avionaut Pixel znamená nejvyšší bezpečnostní třídu a zároveň jedinečnou lehkost konstrukce autosedačky pro novorozence a kojence. Inovativní kompozitní materiál, z něhož byl vyroben plášť autosedačky, je velmi lehký a zároveň během srážky je schopný absorbovat značné množství energie, tímto dokonale chrání dítě při nehodě.

Autosedačka Avionaut Pixel je vybavená unikátní vložkou PIXEL vyvinutou ve spolupráci s autoritou v oboru fyzioterapie a vývoje dětí. Vložka zajišťuje bezpečnou a pohodlnější polohu dítěte uvnitř autosedačky. Použití této inovativní technologie výrazně zvyšuje bezpečnost dítěte a zásadně podporuje správnou fyziologii kojence při cestování.

Proč zvolit autosedačku Avionaut Pixel

Avionaut Pixel je nejlehčí autosedačka na trhu. Navzdory neobvyklé lehkosti je to jedna z nejbezpečnějších autosedaček, o čemž svědčí výsledky testů provedených v několika výzkumných laboratořích. Pixel vyniká nejen inovativními technologiemi spojenými s bezpečností a ergonomií, ale také moderním designem, který je potvrzen mezinárodními oceněními.

Adaptéry na kočárek

Autosedačka je vybavená univerzálními adaptéry, díky nimž je kompatibilní s většinou dětských kočárků dostupných na trhu. Toto řešení je velice pohodlné při cestování s dítětem a minimalizuje objem případných zavazadel.

Potahy a polstrování

Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, v různých barvách, které vyhovují vkusu i těch nejnáročnějších zákazníků. Všechna čalounění značky Avionaut splňují normy OEko-tex standard 100, což dokazuje, že tyto materiály neobsahují látky škodlivé pro zdraví a nebezpečné pro dítě.

Design

Avionaut znamená také moderní design. Spolupráce s designéry vede k vytvoření vysoce kvalitních designových autosedaček a luxusního čalounění. Důraz je kladen i na to, aby autosedačky byly velmi komfortní a užitečné. Kombinace komfortu a designu dělá to, že autosedačky Avionaut vynikají na trhu, nýbrž jejich hodnotu ocenuji především uživatelé – děti a rodiče.

Stříška

Vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, je ideální pro ochranu proti slunečnímu záření jak v interiéru vozidla, tak i při venkovních procházkách.

Bezpečnost

Bezpečí je pocit jistoty, díky které se můžete soustředit na život svůj a na životy svých blízkých. Pocit bezpečí vám umožňuje užívat si každý úsměv dítěte a vychutnávat společně strávený čas. Tento pocit garantuje jenom ochrana na nejvyšší úrovni, a to i při společném cestování v autě. Proto při vyberu autosedačky, která vám bude sloužit pro stovky kilometrů, zkontroluj, jestli prošla crash testy, jaké má atesty a certifikace, z jakého materiálu je šité čalounění. Měli byste zjistit, zda bude dítě v autosedačce ve správné poloze. Nehleďte pouze na vzhled a cenu ale o produktu, který si chcete pořídit, zjistěte maximum. Pouze tímto způsobem si budete moci užívat společných kilometrů, aniž byste se obávali o bezpečnost vašeho dítěte.

Bezpečí nikdy nebylo tak lehké

Nejlehčí na světě, lehká jako pírko, autosedačka Avionaut Pixel díky inovativní technologii váží pouhých 2,5 kilogramu, což významně ovlivňuje pohodlí jejího používání, a to zejména v prvních měsících života dítěte, kdy sedačka také slouží jako nosič a každý extra kilogram je těžký náklad pro rodiče.

I-SIZE

Jedná se o označení evropské normy (ECE R129) týkající se bezpečnosti nově vyráběných a homologovaných autosedaček, které platí od července 2013. Byla tehdy zavedena povinnost přepravovat v automobilech děti ve věku do 15 měsíců proti směru jízdy (RWF = Rear Way Facing), místo dosavadních 9-12 měsíců, jako tomu bylo v případě předchozího nařízení (ECE R44). Nové nařízeni výrazně zvýšilo bezpečnost cestování. Použití i-Size autosedačky zaručuje lepší ochranu krku a hlavy kojence v případě dopravní nehody.

ISOFIX

Označení pro nehybný systém upevnění autosedačky v autě schválený Mezinárodní organizaci pro normalizaci (ISO). Systém ISOfix se skládá ze dvou úchytů, které se nacházejí v automobilu mezi sedadlem a opěrkou sedadla. Důležité je, že tyto úchyty jsou připevněny přímo ke konstrukci vozidla, díky čemuž poskytují tužší upevnění, než když je autosedačka upevněná na bezpečnostním pásu, a také lepší absorpci energie. Použití v systému ISOfix speciálních zámků zabraňuje nesprávné instalaci autosedaček v autě.

Základna IQ

IQ je důmyslná a spolehlivá ISOfix základna vyvinutá pro autosedačky Avionaut PIXEL, AeroFIX RWF a AeroFIX. Používá patentované řešení s jednou zásuvkou, které umožňuje přímé připojení dětské sedačky k ISOfix systému automobilu. Díky tomu instalace autosedačky v základně je jednoduchá, minimalizovaná je možnost utrhnutí autosedačky ze základny a absorpce energie při nárazu je zásadně navýšená. Úroveň bezpečí je maximální. Navíc díky zvukové signalizaci Click, n 'Drive je správnost montáže v základně IQ je ověřená a riziko chybné montáže je minimální.

Testy

Autosedačka Avionaut Pixel splnila všechny nejpřísnější testovací zkoušky, které potvrdily nejvyšší úroveň bezpečnosti dítěte v případě dopravní nehody.

Avio-test

Autosedačka Pixel prošla velmi přísným Avio-testem, aby se zjistilo, jak se v autosedačce chová dítě během čelního, zadního a bočního nárazu. Při bočním testu dosáhla ochrana hlavy výsledku 120%, což představuje o 20% překročení platných i-Size standardů, zatímco čelní a zadní testy ukázaly 140% ochranu hrudních obratlů a 153% ochranu hlavy, což překračuje normy i-Size o 40% a 53%.

IDIADA

Institut pro automobilový průmysl, který vznikl v roce 1971 na Katalánské univerzitě v Barceloně (Institut Investigació Aplicada de Automòbil). Provádí nezávislé testy pro vývoj produktů i pro účely homologace. Autosedačka Avionaut Pixel v něm podstoupila bezpečnostní testy, při kterých jednoznačně překročila požadované úrovně, a získala homologaci.

TASS, CSI, PIMOT

Autosedačky Avionaut jsou testované a certifikované v mnoha evropských výzkumných institucích, abychom pro ně zaručovali co nejvyšší bezpečnost a garantovali komfort cestování. Bedlivě kontrolujeme, aby naše výrobky splňovaly všechny požadované normy a mnohokrát překračovaly požadovaná bezpečnostní kritéria.

 • TASS/TNO – Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum (Nizozemsko)
 • CSI - Centrum certifikaci a analýz (Centro Sicurezza Italia, Itálie)
 • PIMOT - Institut automobilového průmyslu (Polsko)

Vložka PIXEL – průlom ohledně správné polohy dítěte v autosedačce

Ve spolupráci s autoritou v oboru fyzioterapie a vývoji dětí byla vyvinuta inovativní vložka používaná v autosedačce Avionaut Pixel, která stabilizuje a chrání správnou polohu pánve, trupu a hlavy uvnitř autosedačky. Této částí těla jsou díky vložce uspořádány v přímé linii. Taková pozice nejen zvyšuje pohodlí kojence při dýchání, ale také umožňuje omezit zpětný tok žaludečního obsahu do jícnu (reflux) a tímto podporuje pasivní bezpečnost dítěte během cesty. Zároveň rovné torzo a nohy ohnuté stejně jako v sedě nabízejí lepší podmínky pro neutralizaci nárazové síly na tělo dítěte během případného nárazu. Vložka PIXEL je cíleně přizpůsobena fyziologickým a biomechanickým podmínkám malého dítěte. V průběhu času, kdy kojenec roste, vložku je potřeba modifikovat postupným odstraňováním jednotlivých stabilizátorů.

Navzdory vylepšení pomoci vložky PIXEL polohy kojence se doporučuje provádět přestávky po delších cestách, minimálně jednou za dvě hodiny. Navíc Avionaut připomíná, že podle doporučení odborníků byste do autosedačky neměli dávat dítěti potravu ani nápoje, protože by to mohlo způsobit udušení.

Správná mechanika dýchaní a komfort kojence při jízdě

Správné naklonění hlavy a přímá poloha těla dítěte v autosedačce, které bylo dosaženo použitím inovativní vložky PIXEL, přispívá ke zlepšení mechaniky dýchání a pohodlí kojence během cestování. Této faktory snižuji riziko udušení nebo hypoxie (snížené množství kyslíku v tkáních) dítěte.

Správná poloha pánvi, trupu a hlavy

Rovný trup a nohy ohnuté jako v sedě – nabízejí lepší podmínky pro neutralizaci nárazové síly na tělo dítěte během srážky. Rovna poloha mobilizuje lepší práci a reakce těla, bez ohledu na to, zda dítě spí nebo nespí. Rovna poloha tak snižuje účinky případného nárazu.

Omezení zpětného toku žaludečního obsahu do jícnu

Vložka PIXEL je přizpůsobená fyziologickým a biomechanickým požadavkům kojence. Poskytuje optimální podmínky pro omezení zpětného toku žaludečního obsahu do jícnu (hovorově reflux) tím, že pomáhá držet správnou polohu trupu, břicha a stehen dítěte, což minimalizuje tlak na břicho.

Stabilizátory

Vložka PIXEL byla navržena tak, aby se přizpůsobovala rostoucím výšce a hmotnosti dítěte. V průběhu času, kdy kojenec roste, vložku je potřeba modifikovat postupným odstraňováním jednotlivých stabilizátorů. Díky použití různých barev se stabilizátory snadno nacházejí a vytahují a samotný proces úpravy tvaru vložky PIXEL je intuitivní.

Výhody unikátní autosedačky a vložky

 • Správné a stabilní díky vložce PIXEL polohování pánve, trupu a hlavy dítěte zvyšuje bezpečnost při srážce (podélná neutralizace nárazových sil, nedochází k zátěži krční páteře)
 • Správná poloha zvyšuje bezpečnost při srážce (lepší reakce těla, rychlejší mobilizace po nárazu)
 • Správná poloha omezuje fenomén refluxu, což zase zvyšuje pohodlí a bezpečnost dítěte
 • Správná poloha zajišťuje správnou mechaniku dýchaní (větší komfort, klidnější dítě)
 • Vložka je přizpůsobivá rostoucí výšce a hmotnosti dítěte (jednoduchá modifikace)
 • Zvýšena boční ochrana (náplň EPP) což znamená zvýšení bezpečnosti
 • Kompozitový plášť autosedačky během srážky absorbuje značné množství energie, tímto chrání dítě
 • Nejlehčí na světě autosedačka přináší rodiči komfort při každodenním užívání
 • Rychle upevnění na základnu IQ s eliminovaným rizikem chybného připnutí
 • Upevnění autosedačky na základnu ISOfix což znamená zvýšení bezpečnosti

EPP

Jedná se o inovativní materiál (extrudovaný polypropylen), který vypadá jako polystyren, ale výrazně se od polystyrenu liší, není totiž tak tuhý ani křehký. Navíc se vyznačuje vysokou odolností vůči fyzikálním a chemickým faktorům. Vynikající parametry pevnosti činí tento materiál ideální pro konstrukci autosedaček, protože se nedeformuje ani při vysokých zatíženích způsobených kolizí. Kromě toho je EPP ekologický materiál, který je 100% recyklovatelný a vyznačuje se také odolnosti proti bakteriím a plísním.

OCENĚNÍ

Konstrukce a design, stejně jako pozornost věnovaná detailům, zpracování a bezpečností byly u autosedaček Avionaut uznány v mnoha prestižních soutěžích.

Red Dot Award – Product Design

Naším cílem kromě zajištění nejvyšší bezpečnosti je také pozornost věnovaná každému detailu autosedačky a její designu. Výsledkem tohoto úsilí je udělení autosedačce Avionaut Pixel německé ceny Red Dot Design Award, která je jednou z nejprestižnějších ocenění zaměřených na průmyslový design. Ocenění je uděleno výběrem uznaných odborníků z oboru průmyslového návrhářství a designu. Tato cena je také nazývána Oscar designu a je udělovaná od roku 1955.

Cena Kid's Time Star

Autosedačka Avionaut Pixel za svou mimořádnou lehkost, zpracování a design byla oceněna soškou Kid's Time Star na největším středoevropském dětském veletrhu Kids Time.

Autosedačku naleznete na tomto odkazu:

Autosedačky Avionaut Pixel

 • Návrh bez názvu (6)

Dárkové poukazy

Nejste si jistí typem dárku pro své blízké? Vyřešte to dárkovým poukazme Babyla. Poukazy v různých hodnotách s roční platností můžete objednat na e-shopu nebo vyzvednout u nás na prodejně.

Dárkové poukazy Babyla