Cvičení s dětmi

Chcete si užít čas se svými dětmi i jinak, než jen s hračkami nebo sledováním dětských pořadů? Co si takhle společně zacvičit?!

Střídání nohou

Ke cviku je zapotřebí balanční podložka, na níž se posadíte a intenzivně procvičíte svaly nohou a především břišní svaly.

Sedněte si na balanční podložku, ruce si odložte vedle těla. Poté pokrčte nohy v kolenou i kyčlích, vzpřimte hlavu a vytáhněte bradu směrem vzhůru a střídavě natahujte a krčte nohy v kolenou.

Domácí túra na míči

Ke tomuto cviku budete potřebovat velký balon na sezení (a adekvátně menší pro Vaši ratolest). Procvičíte si nejen správné držení těla, ale také břišní svalstvo a balanc.

Posaďte se na míč, chodidla opřete o zem, kolena pokrčte do pravého úhlu a vytočte je mírně do stran. Narovnejte se v zádech. Střídavě propínejte nohy v kolenou a napodobujte chůzi. Při hraní si s dětmi nejen povídejte, ale postupně, až budete mít techniku zvládnutou, si můžete kupříkladu házet míček.

Čáp trénující rovnováhu

K tomuto cviku budete potřebovat balanční podložku, pomocí níž si procvičíte držení těla, pánevní a břišní svaly, stabilitu a rovnováhu.

Jednou nohou si stoupněte na střed balanční podložky a pokrčte ji v koleni. Druhou nohu zvedněte, pokrčte do pravého úhle jak v kyčli, tak koleni a mírně vytočte do strany. Stáhněte ramena směrem dozadu a rukami začněte napodobovat čapí zobák a rukama klapejte. U cviku můžete zpívat, říkat rýmy a mnoho dalšího.

Balancující žabák

Základem tohoto cviku je balanční podložka, na níž budete se svou ratolestí trénovat správné držení těla, stabilitu, rovnováhu a břišní svalstvo.

Po stoupnutí na balanční podložku rozkročte nohy na šířku pánve a přikrčte nohy. Ruce si dejte v bok, nebo natáhněte a držte se se svou ratolestí. Ramena a lopatky stáhněte k sobě. Pomalu si poklekávejte a opět napřimujte. Během toho je vhodné si se svým potomkem povídat, zpívat nebo říkat básničky.