Cvičení s dětmi

Chcete si užít čas se svými dětmi i jinak, než jen s hračkami nebo sledováním dětských pořadů? Co si takhle společně zacvičit?!

Střídání nohou

Ke cviku je zapotřebí balanční podložka, na níž se posadíte a intenzivně procvičíte svaly nohou a především břišní svaly.

Sedněte si na balanční podložku, ruce si odložte vedle těla. Poté pokrčte nohy v kolenou i kyčlích, vzpřimte hlavu a vytáhněte bradu směrem vzhůru a střídavě natahujte a krčte nohy v kolenou.

Domácí túra na míči

Ke tomuto cviku budete potřebovat velký balon na sezení (a adekvátně menší pro Vaši ratolest). Procvičíte si nejen správné držení těla, ale také břišní svalstvo a balanc.

Posaďte se na míč, chodidla opřete o zem, kolena pokrčte do pravého úhlu a vytočte je mírně do stran. Narovnejte se v zádech. Střídavě propínejte nohy v kolenou a napodobujte chůzi. Při hraní si s dětmi nejen povídejte, ale postupně, až budete mít techniku zvládnutou, si můžete kupříkladu házet míček.

Čáp trénující rovnováhu

K tomuto cviku budete potřebovat balanční podložku, pomocí níž si procvičíte držení těla, pánevní a břišní svaly, stabilitu a rovnováhu.

Jednou nohou si stoupněte na střed balanční podložky a pokrčte ji v koleni. Druhou nohu zvedněte, pokrčte do pravého úhle jak v kyčli, tak koleni a mírně vytočte do strany. Stáhněte ramena směrem dozadu a rukami začněte napodobovat čapí zobák a rukama klapejte. U cviku můžete zpívat, říkat rýmy a mnoho dalšího.

Balancující žabák

Základem tohoto cviku je balanční podložka, na níž budete se svou ratolestí trénovat správné držení těla, stabilitu, rovnováhu a břišní svalstvo.

Po stoupnutí na balanční podložku rozkročte nohy na šířku pánve a přikrčte nohy. Ruce si dejte v bok, nebo natáhněte a držte se se svou ratolestí. Ramena a lopatky stáhněte k sobě. Pomalu si poklekávejte a opět napřimujte. Během toho je vhodné si se svým potomkem povídat, zpívat nebo říkat básničky.

Dárkové poukazy

Nejste si jistí typem dárku pro své blízké? Vyřešte to dárkovým poukazme Babyla. Poukazy v různých hodnotách s roční platností můžete objednat na e-shopu nebo vyzvednout u nás na prodejně.

Dárkové poukazy Babyla