Tipy na relaxaci pro unavené maminky

I milující maminky, které by za nic nevyměnily čas strávený se svými ratolestmi, potřebují občas chvilku pro sebe, kdy mohou vydechnout a nabrat nové síly.

Relaxace není pouze fyzická, ale také psychická. Nejen tělo, ale i mozek potřebuje odpočívat. V tomto článku Vám poskytneme několik tipů a rad, které mohou pomoci v regeneraci vašeho těla a mysli a získání nové energie do dalších dnů.

V první řadě je vhodné vytvořit si nějaký režim, který budete dodržovat. V první řadě si zvolte jeden den v týdnu, s nímž budete nejen vy, ale i Váš partner (či babička, sestra) počítat. Máte vybráno? Tento den (nebo alespoň jeho část) bude patřit jen a jen Vám. Bez výjimek.

Možností, jak takovýto den strávit je hned několik. Ať už jde o aktivně strávenou dobu (sport), tak pasivně (masáž, kavárna, aj.). Asi nejjednodušší je vytáhnout dobrou kamarádku na kávu někam do příjemné kavárny. Pochopitelně bez vašich ratolestí. V ideálním případě vynechejte téma každodenních starostí a bavte se o příjemných tématech. Dejte si dobrou kávu nebo čaj, k tomu nějaký fajn zákusek, a to by bylo, aby nebylo!

Další možností, jak si pasivně odpočinout, je návštěva kosmetického salonu. Nebo si zajděte na nehty, ke kadeřnici, či na relaxační masáž. Možností je nespočet. Hlavně vypněte!

Z činností, které můžete provozovat doma (poté, co vyšlete svého partnera s dětmi někam ven či děti vyšlete k babičce s dědou) lze jmenovat například teplá a dlouhá koupel při svíčkách s relaxační hudbou či puštěným filmem. Žádný napínavý thriller. Pohodová komedie, u které nebudete muset moc přemýšlet. Nechte telefon na druhé straně domu či bytu, nenechte se rušit Instagramem, Facebookem a dalšími komunikačními prostředky. Však oni to bez Vás všichni kolem chvíli vydrží! :)

Starou dobrou metodou, jak vypnout hlavu a relaxovat, je čtení knih. Vyberte si žánr, který máte ráda (ať už jsou to romantické knihy, 50 odstínů, nebo severská detektivka). Je jedno, co to bude. Hlavně, že se u toho uvolníte a budete si užívat čas sama se sebou.

Pokud jde o aktivní formu trávení Vašeho volného času bez dětí, můžete vybírat z nepřeberného množství venkovních aktivit. Jste fanoušek běhání? Tak nazujte tretry a vyrazte! Běhání není nic pro Vás? Zkuste kolečkové brusle nebo kolo. Ani to není to pravé? Ono taková fajn klidná procházka přírodou taky není úplně od věci.

Víte ale co relaxací rozhodně není? Uklízení, praní, žehlení. Toho máte dost v ostatních dech, tak teď tyto činnosti vynechte. Tedy pokud do toho nejste opravdový maniak a šíleně Vás to nebaví. To je pak jiná. Většina žen má však tyto činnosti spojené spíše s povinností, a proto byste je měly alespoň na chvíli dát bokem. Nebojte, však ono Vám to prádlo nikam neuteče a samo se bohužel taky nevypere… :)

Dárkové poukazy

Nejste si jistí typem dárku pro své blízké? Vyřešte to dárkovým poukazme Babyla. Poukazy v různých hodnotách s roční platností můžete objednat na e-shopu nebo vyzvednout u nás na prodejně.

Dárkové poukazy Babyla